ويزيت رايگان افراد بالاي 40 سال به مناسبت هفته جهاني گلوكوم

 •  

  به مناسبت هفته جهاني گلوكوم، در تاريخ پنجشنبه 19-12-95 از ساعت 8 تا 12 معاينه رايگان افراد بالاي 40 سال جهت غربالگري بيماري آب سياه (گلوكوم) تحت نظرات اساتيد گلوكوم آقاي دكتر نويد نيلفروشان و خانم دكتر آرزو مير آفتابي انجام مي گردد.

  مكان: خيابان ستارخان، خيابان نيايش، بيمارستان رسول اكرم (ص)، ساختمان سيد الشهداء،  طبقه 6 ، درمانگاه چشم

  بيماري گلوكوم (آب سياه) به عنوان دومين علت نابينايي غير قابل برگشت در جهان شناخته شده است. با توجه به اينكه اين بيماري در اكثر موارد تا مراحل انتهايي بدون علامت مي باشد به آن دزد بي سرو صداي بينايي هم گفته مي شود طبق مطالعات متعدد مشخص گرديده است كه 50% بيماران در كشور هاي توسعه يافته و 80% بيماران در كشورهاي در حال توسعه از بيماري خود مطلع نمي باشند در اين بيماري عصب بينايي به تدريج و عمدتاً به علت افزايش فشار داخل چشمي دچار تخريب شده و نتيجه آن، در صورت عدم درمان كاهش تدريجي ميدان ديد و نهايتا نابينايي خواهد بود. گرچه اين بيماري ممكن است در تمام سنين اتفاق بيافتد ولي عمدتاً افراد بالاي 40 سال به آن مبتلا مي شوند.

   لذا شناسايي اين بيماران در مراحل ابتدايي و شروع درمان هاي مناسب تا حدود زيادي مي تواند از بروز نابينايي و كم بينايي پيشگيري نمايد. هفته جهاني گلوكوم با هدف نيل به اين منظور و آشنايي جوامع با اين بيماري از چندين سال قبل در تقويم جهاني گنجانده شده است. سرويس گلوكوم بيمارستان رسول اكرم (ص) نيز همچون سالهاي قبل با حضور اساتيد پذيراي ويزيت رايگان افراد بالاي 40 سال مي باشد.

   

  ويزيت رايگان افراد بالاي 40 سال به مناسبت هفته جهاني گلوكوم